+ پاسخ به موضوع
نتایج از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
 1. #1
  Meisam آواتار ها
  Status : Meisam آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : تير ۱۳۸۹
  محل سکونت : فومن-شهر مجسمه ها
  ارسال : 667
  میپسندم
  968
  تشكر شده 794 در 443 پست
  Array

  پیش فرض آشنایی با Windows XP Mode در ویندوز 7 و قابلیت*های آن

  زمانیکه مایکروسافت ویندوز ویستا را معرفی کرد، یکی از دلایل بسیاری که کاربران از ویندوز XP به ویستا مهاجرت نکردند این موضوع بود که بسیاری از نرم*افزارها (شامل برنامه*ها، بازی*ها و...) که در ویندوز XP اجرا می*شدند، در ویستا قابل استفاده نبودند.

  مایکروسافت به خوبی متوجه این موضوع شد و سعی کرد که با راه*حلی این مشکل را در ویندوز بعدی خود یعنی ویندوز 7 رفع کند. مدتی پیش با امکان Windows XP Mode (XPM) آشنا شدم و این ابزار همان راه*حل مایکروسافت برای حل این مشکل بود. از طریق XPM این قابلیت فراهم می*شود که برنامه*های تحت ویندوز XP را داخل یک محیط مجازی*سازی شده (virtualized environment) اجرا شوند. این اجرا شدن می*تواند از دو طریق صورت بگیرد: یا داخل پنجره مجازی XP یا داخل پنجره یکپارچه*سازی شده با ویندوز 7.

  در ابتدا تصور می*کردم که این قابلیت در تمامی نسخه*های ویندوز 7 وجود دارد اما هنگام تست XPM فهمیدم که XPM فقط روی نسخه*های Professional، Enterprise و Ultimate قابل استفاده است.

  باید به این نکته توجه کنید برای استفاده از XPM نیاز به دریافت و نصب XPM و Windows Virtual PC دارید. VPC 10 مگابایت حجم دارد اما XPM در حدود 500 مگابایت است. پس اگر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارید، به خواندن و انجام دادن ادامه مراحل اقدام کنید.

  به لینکی که در انتهای مقاله وجود دارد، مراجعه کنید. در صفحه*ای که باز می*شود، باید نسخه* ویندوز 7*ای که از آن استفاده می*کنید را انتخاب کنید (مثلا نسخه 64 بیتی Ultimate). سپس زبان را روی English قرار دهید. 4 گام (Step) به نمایش در می*آید. گام اول که برای این است که آدرس صفحه دریافت XPM و VPC را داشته باشید که مرحله مهمی نیست. در گام دوم نوشته شده است که XPM را با حجم 500مگابایت دریافت کنید.

  هنگامیکه روی دکمه Download* آن کلیک کنید، پنجره*ای نمایش داده می*شود که برای استفاده از این ابزارها باید ویندوز شما اصلی و در واقع Genuine باشد. به همین دلیل در قسمت بعد یک فایل چند صد کیلوبایتی برای تشخیص اصل بودن ویندوز شروع به دریافت می*شود. پس از اتمام دریافت این فایل را که WindowsActivationUpdate نام دارد را اجرا کنید. خود این فایل مقداری فایل به*روز رسانی ویندوز را دریافت و نصب می*کند.

  حالا باید دوباره به صفحه دریافت XPM و VPC بروید. روی دکمه Download برنامه XPM کلیک کنید. همان پنجره تشخیص Genuine بودن ویندوز طاهر می*شود؛ Continue را کلیک کنید و چند لحظه صبر کرده تا نتیجه بررسی نمایش داده شود. اگر ویندوز شما اصل باشد، لینک دریافت XPM ظاهر می*شود و می*توانید آن*را دریافت کنید. پس از اتمام، همین کار را برای دریافت VPC انجام دهید. یعنی روی لینک Download آن کلیک کرده و مراحل آن را انجام دهید.

  ابتدا شما VPC را نصب کنید و سپس به نصب XPM اقدام کنید. مراجل نصب VPC نیاز به توضیحی خاصی ندارد. بعد از اتمام نصب از شما خواسته می*شود که سیستم را ری*استارت کنید تا فایل به*روزرسانی با موفقیت نصب شوند.

  پس نصب XPM* و در اجرای اول این ابزار، از شما رمز عبوری (Password) برای اجرا XPM خواسته می*شود. آن*را وارد کنید و اگر گزینه Remember credentials را تیک*دار کنید، دیگر لازم نیست که هر بار XPM را اجرا *کنید، رمز عبور را دوباره وارد کنید. در ادامه از شما سوال*های متعددی برای پیکربندی این ابزار پرسیده می*شود. آنها را تکمیل کنید. این کار بسیار شبیه پیکربندی یک سیستم جدید است.

  اولین اجرای XPM چند دقیقه طول می*کشد. زیرا در حال تنظیم کردن ساختار خود است. هنگامیکه XPM اجرا شود، پنجر*ه*ای مشابه تصویر زیر خواهید دید که محیط ویندوز XP به صورت مجازی است. حالا توانایی این را دارید که برنامه*های تحت XP را در این محیط مجازی نصب و اجرا کنید.

  در My Computer محیط مجازی، لیست تمام درایوهای سیستم اصلی شما (Host) وجود دارد. به صورت زیر نام*گذاری شده*اند و قادر خواهید بود که به آنها دسترسی داشته باشد.

  <Drive letter> on <Computer name>

  در هنگام استفاده از XPM گاهی اوقات ممکن است به مشکل برخورد کنید. برای یک نمونه وقتی که من یک بار Virtual Windows XP را به حالت Hibernate بردم و در بار بعدی خواستم ویندوز مجازی*ام را ری*استارت کنم با پیغام خطای زیر مواجه شدم:

  دردسر*های زیادی به خاطر این مشکل پیدا کردم اما بالاخره یک راه*حل برای آن پیدا کردم. XPM حالت ویندوز مجازی را در فایلی با پسوند .vsv ذخیره می*کند. با پاک کردن این فایل پیغام خطا ظاهر نمی*شود. این فایل با نام Virtual Windows XP.vsv در آدرس زیر قرار دارد:

  C:\Users\{user Name}\AppData\Local\Microsoft\Windows Virtual PC\Virtual Machines

  برای نمونه این فایل برای من در آدرس زیر بود:

  C:\Users\Mehrdad\AppData\Local\Microsoft\Windows Virtual PC\Virtual Machines

  اجرای برنامه*ها در پنجره*های یکپارچه با ویندوز 7

  قابلیت*هایی که تا اینجا خواندید، مهم*ترین و جذاب*ترین قابلیت*های XPM نیست. امکان اجرای برنامه*ها به صورت یکبارچه در ویندوز 7 بهترین قابلیتی است که از XPM خواهید دید. مطمئنا از نام این قابلیت متوجه چگونگی کارکرد آن نمی*شوید. پس درباره*اش توضیح مختصری می*دهم.

  در حالت پیش*فرض باید محیط ویندوز مجازی را اجرا کنید و سپس برنامه مورد نظر خود را داخل آن اجرا کنید. اما با این پنجره یکپارچه دیگر نیازی به اجرا ویندوز مچازی نیست و برنامه در حالت ویندوز XP*اما داخل خود ویندوز 7 اجرا می*شود. درست مانند یک برنامه نصب شده در ویندوز 7.

  تمامی برنامه*های نصب شده داخل ویندوز XP مجازی، در پوشه*ای داخل پوشه Windows Virtual PC ویندوز 7 قرار می*گیرند. کافی است که به داخل آن بروید و برنامه* مورد نظر خود را اجرا کنید.

  داخل پوشه Windows Virtual PC 3 آیتم قرار دارد که به شرح زیر هستند:

  Virtual Machines: پوشه*ای حاوی لیستی از تمام ماشین*های مجازی (Virtual Machines) پیکربندی شده داخل سیستم شما.

  Virtual Windows XP: با کلیک روی آن، پنجره ویندوز XP*مجازی اجرا می*شود.

  Virtual Windows XP Applications: این پوشه حاوی لیستی از تمام برنامه*های نصب شده در ویندوز مجازی است که قابلیت اجرا شدن به صورت پنجره یکپارچه در ویندوز 7 را دارند.

  برای استفاده از این قابلیت باید به این نکته خیلی مهم توجه کنید که اگر قصد اجرای برنامه*ها در پنجره* یکپارچه را دارید، پنجره ویندوز مجازی ببندید و سپس برنامه را به صورت یکپارچه اجرا کنید و همچنین برعکس.

  برنامه*هایی که به این*گونه اجرا می*شوند، با قالب پیش*فرض ویندوز XP اجرا می*شوند؛ نه ویندوز 7. این مورد یک دلیل خیلی ساده دارد و آن این است که شاید یکی از دلایل عدم هماهنگی برنامه با ویندوز 7 همین موضوع قالب باشد.

  ویندوز مجازی به صورت خودکار تمامی ابزارهای متصل به USB را می*شناسد. شما به راحتی می*توانید تعریف کنید که ابزار متصل به USB داخل کدام ویندوز شما (ویندوز 7 یا ویندوز XP مجازی) شناخته شود. کافی است که از منوی بالایی پنجره Virtual Windows XP گزینه USB* تا لیست ابزارهای متصل را ببینید. اگر جلوی نام ابزاری نوشته شده بود Release، معنی آن این است که این ابزار داخل ویندوز مجازی فعال است و اگر روی آن کلیک کنید، از داخل آن حذف شده و به ویندوز 7 شما بر می*گردد. اما اگر نوشته شده بود Attach، حالت برعکس انجام می*شود. یعنی از داخل ویندوز 7 شما جدا شده و داخل ویندوز XP مجازی شناخته می*شود. در نهایت اگر نام Shared درج شده بود، به معنی خواهد بود که ابزار متصل در دو ویندوز به صورت مشترک قابل استفاده است.
  آخرین ویرایش توسط Meisam ، ۱۳۸۹/۱۰/۱۲ در ۱۶:۲۸.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 2. 3 کاربر از پست مفید Meisam تشكر کرده اند.


 

 
+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. فهرست کلیه ترفند های ویندوز و رجیستری
  توسط nima_smart در انجمن مباحث مربوط به ويندوز XP
  پاسخ ها: 34
  آخرين ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۲۳, ۱۲:۵۱
 2. سی دی راه انداز جادویی Hiren's BootCD
  توسط Mahdi در انجمن نرم افزارهاي كاربردي
  پاسخ ها: 1
  آخرين ارسال: ۱۳۸۹/۰۹/۰۷, ۱۷:۱۷
 3. تاریخچه ویندوز
  توسط nima_smart در انجمن رايانه
  پاسخ ها: 0
  آخرين ارسال: ۱۳۸۹/۰۲/۲۸, ۱۲:۰۹
 4. 13 ترفند جدید ویندوز 7
  توسط nima_smart در انجمن مباحث مربوط به ويندوز 7
  پاسخ ها: 0
  آخرين ارسال: ۱۳۸۹/۰۲/۱۶, ۱۹:۳۴

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
 • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
Powered by vBulletin® Version 4.1.8
Copyright © 2015 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Image resizer by SevenSkins

Forum Modifications By Marco Mamdouh
ساعت ۱۸:۳۵ بر حسب GMT +4.5 می باشد.