+ پاسخ به موضوع
نتایج از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    amirmasoud آواتار ها
    Status : amirmasoud آنلاین نیست.
    ارسال : 405
    میپسندم
    313
    تشكر شده 196 در 152 پست
    حالت من
    Badhal
    Array

Cool آموزش پارتیشن بندی در ویندوز 7

همانطور که می دانید برای تقسیم کردن هارددیسک به درایوهای مختلف با حجم های مختلف عملی انجام می گیرد به نام پارتیشن بندی. این عمل را می توان توسط نرم افزار های مختلفی انجام داد. اما خود ویندوز 7 قابلیتی دارد که توسط آن می توانید بدون نیاز به نرم افزار خاصی و از داخل خود ویندوز عمل پارتیشن بندی را انجام دهید. علاوه بر این توسط این امکان ویندوز 7 می توانید نام درایوهای هارددیسک را تغییر دهید.

دقت داشته باشید که برای پارتیشن بندی می توانید تمامی درایو ها به جز درایو ویندوز را تغییر دهید.بهتر است برای پارتیشن بندی درایوی که ویندوز در آن نصب است، در زمان نصب ویندوز این کار را انجام دهید.در خاطر داشته باشید که حتما اطلاعات حساس خود را در درایو دیگری کپی کنید چراکه که ممکن است در طی مراحل اطلاعات درایوی که در حال تقسیم بندی آن هستید از بین برود.

برای انجام پارتیشن بندی مراحل ذیل را انجام دهید:

1- وارد Control Panel شده و مطابق تصویر از سمت راست روی گزینه Category کلیک کنید.

2- از لیستی که باز می شود گزینه Large icons را انتخاب نمائید.
    3 - گزینه Administrative Tools را باز کنید.
    4 - گزینه Computer Management را باز کنید.
    5- گزینه Storage را باز کنید.
    6- گزینه (Disk Management (Local را باز کنید.
    7 - حال درایوی را که قصد دارید تا آن را قطعه بندی کنید اتنخاب کرده و روی آن راست-کلیک کرده و گزینه shrink volume را انتخاب کنید.با انتخاب این گزینه اطلاعات موجود در درایو از بین نمی رود و می توانید تا حجمی که درایو انتخابی فضای خالی دارد از آن جدا کنید و درایو جدیدی بسازید.
    * اگر می خواهید کلا درایو را پاک کنید و تمامی فضای آن را به درایوهای مختلف تقسیم بندی کنید به جای انتخاب گزینه shrink volume می توانید گزینه Delete Volume را انتخاب کنید و سپس روی درایو که پاک کرده اید
    راست-کلیک کنید و گزینه New Sipmle Volume را انتخاب کنید و بقیه مراحل را از مرحله شماره 12 به بعد انجام دهید.دقت داشته باشید که مبنای این آموزش بر اساس انتخاب گزینه Shrink Volume می باشد.
    8 - حجمی که قصد دارید تا به درایو جدید اختصاص دهید را در کادر مشخص شده به MB وارد کنید.دقت داشته باشید هر 1024 مگابایت برابر با 1 گیگابایت می باشد.می توانید برای اینکه حجم درایو جدید دقیق ساخته شود عددی که می خواهید به درایو جدید اختصاص دهید در 1024 ضرب کنید و در این کادر بنویسید.
    ما در اینجا قصد داریم تا درایوی با ظرفیت 34 گیگابایت بسازیم.بنابراین عدد 35000 مگابایت را وارد می کنیم.

9 - کلید Shrink را بزنید.
    10 - همانطور که مشاهده می فرمائید درایو جدید با ظرفیت 34 گیگابایت ساخته شده است.برای اینکه آن را فرمت و قابل استفاده کنیم،روی آن راست کلیک کرده و گزینه New Simple Volume را انتخاب می کنیم.
    11- کلید Next را بزنید.
    12 - مجدد کلید Next را بزنید.
    13- نام درایوی که قرار است ساخته شود را انخاب کنید.
    14- کلید Next را بزنید.
    15- گزینه Perform a quick format را انتخاب کنید.
    16- کلید Next را بزنید.
    17 - در نهایت کلید Finish را بزنید تا عملیات فرمت آغاز شود.
    - اکنون درایو جدید با حجم 34 گیگابایت ساخته شده است و آماده استفاده است.ادامه مراحل برای افرادی است که قصد دارند تا نام درایوها را تغییر دهند تا بتوانند به آنها نظم ببخشند.
    به طور مثال در همین آموزشی که تهییه شده است درایوهای هارددیسک به ترتیب عبارتند از C و DوG.اگر دقت کنید متوجه می شوید در بین این نام ها ،نام E به درایو DVD ROM اختصاص داده شده و ترتیب حروفی درایوهای هارددیسک به هم خورده است.بنا براین مراحل 18 به بعد را انجام می دهیم تا ترتیب درایوهای هارددیسک را مرتب کنیم و به صورت C و DوE درآوریم و نام درایو DVD-ROM را بعد از آنها قرار دهیم.

18 - بر روی نام درایو DVD-ROM راست-کلیک کرده و گزینه Change Drive Letter and Patchs… را انتخاب می کنیم.
    19 - کلید Change… را بزنید.
    20 - حرف J را انتخاب کنید تا حرف E آزاد شود.
    21 - کلید OK را انتخاب نمائید.
    22-در جواب پیغام ظاهر شده کلید Yes را بزنید.
    - بر روی نام درایوی که قصد تغییر دادن نام آن را دارید راست کلیک کرده( ما در اینجا قصد داریم نام درایو G را به E تغییر دهیم تا درایوها به ترتیب نام Cو DوE قرار گیرند تا درایو DVD-ROM بعد از آنها قرار گیرد ) و گزینه Change Drive Letter and Patchs… را انتخاب کنید.
    24 - کلید Change… را انتخاب نمائید.
    25 - حرف E را انتخاب کنید و در نهایت روی کلید OK کلیک کنید.
    - همانطور که مشاهده می فرمائید نام درایو مورد نظر به E تغییر یافت و ترتیب قرار گیری درایوهای هارددیسک اصلاح شد.

نویسنده/منبع: واحد پشتیبانی دریاسافت

2. 3 کاربر از پست مفید amirmasoud تشكر کرده اند.

sadeghtghvi آواتار ها
    Status : sadeghtghvi آنلاین نیست.
    ارسال : 20
    میپسندم
    66
    تشكر شده 25 در 11 پست
    Array

دوستان من چطور پارتیشن بندی کنم که بتونم بیش از3درایو داشته باشم؟ وقتی از راه boot درحال نصب هستم به پارتیشن بندی که میرسم بدجور گیج میشم! کل هارد رو فرمت کردم و حجمش300Gهستش ولی وقتی میخوام درایو ایجاد کنم به طور خودکار درایوprimaryمیسازه که همونطور که میدوند بیش از 3 درایو primary نمیشه ساخت!! اصلا موندم چیکار کنم که فقط یه درایو primary ساخته بشه و بقیش logical. اگه کسی از دوستان میتونه کمک کنه خواهش میکنم تا دق نکردم به دادم برسه
    «خسته»

Farhad آواتار ها
    Status : Farhad آنلاین نیست.
    ارسال : 6,943
    میپسندم
    1,410
    تشكر شده 4,820 در 2,560 پست
    Array

دوست عزیز این مسئله چندان مهمی نیست، شما روی یک هارد تا چهار پارتیشن پرایمری میتونید داشته باشید.
    در ویندوز ۷ تنها بعد از ایجاد ۳ پارتیشن پرایمری میتونید پارتیشن Extended ایجاد کنید. یا اینکه از طریق دستورات داس و استفاده از دیسک پارت میتونید تست کنید.
    این شاید برای شما کمی سخت باشه، بدینصورت پیشنهاد میکنم از نرم افزار های منیجر پارتیشن مثل Partition magic یا acronis disk director استفاده کنید.
    حالا یا از طریق ساخت سی دی بوت آنها کل هارد رو فرمات و درایو ها رو ایجاد کنید. یا اینکه فعلا فقط یک درایو ایجاد کنید (میتونید بقیه حجم رو فرمات نشده بذارید یا کل هارد یک درایو بشه که بعدا باید آنرا کوچک و تقسیم کنید) و بعد از نصب ویندوز از برنامه استفاده کنید.
    جهان است شادان به پندار نیک ..... ز پندار نیک است گفتار نیک
    چو پندار و گفتار تو نیک شد ..... نیاید ز تو غیر کردار نیک

5. 3 کاربر از پست مفید Farhad تشكر کرده اند.

Meisam آواتار ها
    Status : Meisam آنلاین نیست.
    ارسال : 667
    میپسندم
    968
    تشكر شده 792 در 443 پست
    Array

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

7. 3 کاربر از پست مفید Meisam تشكر کرده اند.

sadeghtghvi آواتار ها
    میپسندم
    66
    تشكر شده 25 در 11 پست
    Array

دوستان هارد لپتاپ من Dynamic شده و نمیدونم چیکارش کنم..میخوام کلا هاردم رو فرمت کنم و ویندوز نصب کنم روش اما:
    خواستم دوباره ویندوز رو عوض کنم که کل درایو هارو حذف کنم و هارد رو فرمت کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم ولی حین تعویض ویندوز رسیدم به مرحله پارتیشن بندی دیدم نمیشه درایو هارو فرمت و حذف کرد جز یه درایو رو!!! کل درایو ها هم از نوع Dynamic هستند!!دوستان از بدشانسی اون مقدار فضایی رو که ویندوز از هارد جدا میکنه واسه اطلاعات سیستمی، هم فرمت کرده بودم و حالا ریستارت که میکنم پیام میده:boot mngr is missing! حتی دوباره ویندوز رو روی تنها درایوی که فرمت شده نصب کردم ولی عملیات نصب ویندوز روی مرحله finalizing موند و جلوتر نرفت!! دوستان الان نمیدونم چیکار کنم ویندوز xp هم که میخوام نصب کنم و با اون پارتیشن بندی کنم هم با یه مشکل برخورد میکنم که از متن انگلیسی چیزی که دستگیرم شده اینه که مشکل به هارد دیسک مرتبطه! کسی از دوستان میتونه کمکم کنه؟

Farhad آواتار ها
    میپسندم
    1,410
    Array

برنامه [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]رو دانلود کنید.
    برنامه قابلیت بازیابی انواع پارتیشن های حذف شده، یا کانورت دینامیک به بیسیک رو داره.
    اجرا و انتخاب هارد/ پارتیشن و سیستم رو باهاش آنالیز کنید. پارتیشن ها رو روی پریمایر بزارید. و فایل سیستم رو فکر کنم شماره ۰۷ و ntfs هست .
    دیگه از حفظ خوب یادم نیست ... [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ولی فقط به تصاویر توجه کنید... یا کمی گوگل کنید که [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] پیدا کنید..

اینم یک آموزش و روش دیگه از مایکروسافت:
    How To Convert to Basic and Dynamic Disks in Windows XP Professional
    کد:

10. 3 کاربر از پست مفید Farhad تشكر کرده اند.

POORYA آواتار ها
    Status : POORYA آنلاین نیست.
    ارسال : 430
    میپسندم
    1,298
    تشكر شده 942 در 350 پست
    Array

سلام عزیز تو که میخوای هم XP داشته باشی و هم seven از این روش استفاده کن خیال خودت روهم راحت کن...
    (حالا میتونی Xp رو هم نصب نکنی و 7 رو نصب کنی یا برعکس ولی کلا از همین راه برو)

1- یک عدد سی دی ویندوز xp بنداز تو سی دی درایو ، ریست کن و بعدش صبر کن تا بگه یه کلید رو باید بزنی ، بعدش یه کلید میزنی و میری به همون صفحه ی آبی نصب ویندوز ، صبر کن تا همه ی مراحل بگذرند بعدش اینتر میزنی بعد کلید F8 رو بزن بعدش کلید Esc رو بزن.

2- حالا باید همه ی درایو هات رو از بین ببری با تمام اطلاعاتش تاکلا فرمت هم بشه و... و بتونی هر چه قدر دلت خواست درایو بسازی. در این قسمت بزن روی دکمه ی D (خودش پایینش نوشته) بعد بزن روی دکمه ی L ، میبینی که یکی از درایوهات از بین رفته دوباره این دو عمل رو انجام بده تا کل درایوهات از بین برن و همه ی فضای هارد رو داشته باشی....

3- حالا برای ساخت درایو بزن روی دکمه ی C ، میری به یه قسمتی که باید عدد اندازه ی هارد رو وارد کنی... در این قسمت همه ی عدد ها رو پاک کن و برای درایو c بزن 35000 یعنی 35 هزار مگابایت ... بعد هم بقیه ی فضای باقی مانده رو تقسیم به هر عددی که دلت خواست بکن مثلا بقیه اش که میشه 265 گیگ رو تقسیم بر 3 کن میشه 88 گیگ که با اون 35 گیگ میشه 4 تا درایو و یا تقسیم بر 4 کن تا بشه 5 تا درایو....همین

حالا میتونی یه ویندوز Xp نصب کنی یا ریست کنی و بری یه سون نصب کنی...( البته حتما به یاد داشته باش برای ریست در این محل باید از کلید های کیبورد استفاده کنی تا تنظیمات هارد ذخیره ی کامل بشن یعنی باید بزنی روی F3 بعدش خارج بشی تا ریست بشه)

موفق باشید
    برای یک مهندس هرگز بن بستی نیست! یا راهی خواهد یافت یا راهی خواهد ساخت...!

12. 3 کاربر از پست مفید POORYA تشكر کرده اند.

sadeghtghvi آواتار ها
    میپسندم
    66
    تشكر شده 25 در 11 پست
    Array

ضمن تشکر از پاسخ دوستان عزیز..

مجبور شدم تادوستان جواب بدن یکمی بیشتر تو گوگل سرچ کنم که به سایت مایکروسافت رجوع کردم و در پاسخ گفته بود از سی دی بوتیبل نرم افزار MiniTool Partition Wizard استفاده کن..من هم همین کار رو کردم و هاردم رو از حالت دینامیک به حالت بیسیک تبدیل کردم و با همین نرم افزار هم پارتیشن بندی رو انجام دادم در حالت بوت. البته ناگفته نماند که نسخهhome این نرم افزار رایگان بوده ولی قابلیت تبدیل دینامیک به بیسیک رو نداشت و مجبور شدم از نسخه pro استفاده کردم..واقعا نرم افزار جامعی بود و کل نیازها رو در این زمینه رفع میکنه.من همچنین درایو های primary مو به logical تبدیل کردم( جز درایوc و بدون از دست دادن اطلاعات) تا دیگه مشکل دینامیک شدن هارد برام به وجود نیاد...
    اینم لینک نسخهpro همین نرم افزار در سایت آسان دانلود برای دوستانی که با چنین مشکلاتی مواجه میشن:
    کد:
    البته از مدیر سایت تقاضا دارم برای سنگ تمام گذاشتن در این مبحث، نسخه بوتیبل رو هم قرار بدن...متشکرم
    آخرین ویرایش توسط Mohammad ، ۱۳۹۱/۰۴/۲۹ در ۲۲:۲۱. دلیل: لینک در کد
    «خسته»

Farhad آواتار ها
    میپسندم
    1,410
    Array

دوست عزیز میتونی از سایت سازنده سی دی بوتیبل رو رایگان دانلود کنی.

15. 2 کاربر از پست مفید Farhad تشكر کرده اند.

joudi آواتار ها
    Status : joudi آنلاین نیست.
    ارسال : 1
    میپسندم
    0
    تشكر شده 0 در 0 پست
    Array

لطفا سی دی بوتیبل نرم افزار MiniTool Partition Wizard رو هم تو سایت بزارید. منتظریم مرسی

این مشکلو من با سی دی hiren برطرف کردم. با نرم افزاری که شما گفتینم میخوام امتحان کنم.

+ پاسخ به موضوع