+ پاسخ به موضوع
نتایج از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    robertchatty آواتار ها
    Status : robertchatty آنلاین نیست.
    ارسال : 654
    میپسندم
    715
    تشكر شده 604 در 358 پست
    حالت من
    Moteajeb
    Array

پیش فرض Sony VAIO® Notebook VGN-FW510D

من نرم افزار مربوطه را هم برای ویندوز سون 32 بیتی و هم برای ویندوز اکس پی می خواهم
    دوست عزیز٬ لپ تاپ شما میتونه ویندوز هفت رو اجرا کنه٬ چرا دیـــــــــگه ویندوز اکس پی داری؟ و تازه سیستم عامل اصلی خودش هم Win 7 - 64bit بوده. در ضمن شما مثل اینکه از مزایایی ویندوز هفت ۶۴ بیتی خبر ندارید؟ ویندوز ۳۲ بیتی اصلا قابل مقایسه با ویندوز ۶۴ بیتی نیست! اگر به خاطر بازی ها و برنامه های قدیمی از اکس پی استفاده می کنید٬ براتون بگم که ویندوز سون آخرین سیستم و بهترین تا حالاست و میتونی هر برنامه ای رو توض اجرا کنی. شخصا خودم بازی های سال ۲۰۰۰ رو تو ویندوز هفت از طریق تغییر در compatibility و گذاشتن روی Windows XP خیلی راحت اجرا کردم!

اجرای بازی ها و برنامه های قدیمی بر روی ویندوز سون هفت
    کد:
    http://www.asandownload.com/links/archives/12263.php

VAIO® Notebook Computer Model # VGN-FW510D
    مدل لپ تاپ شما فقط در وب سایت سونی در کانادا پشتیبانی میشه که همین طور که گفتید٬ درایورها برای ویندوز هفت (۶۴ بیتی) در نظر گرفته شدند.
    کد:
    http://esupport.sony.com/CA/perl/model-home.pl?mdl=VGNFW510D&template_id=1&region_id=3&tab=download#/downloadTab
    قبل از اینکه بریم سراغ درایورهایی که لازم دارید٬ اینو بگم که شما اول باید قطعات سخت افزاری لپ تاپ تون رو پیدا کنید و بعد با رفتن تو بخش ساپورت وب سایت سازنده٬ آخرین درایور رو برای هر سیستم عاملی که میخاین٬ دانلود کنید.

مشخصات VAIO® FW Series Notebook PC VGN-FW510DT بصورت PDF
    کد:
    http://www.docs.sony.com/release/specs/VGNFW510DT_mksp.pdf
    کدام نرم افزار را برای اینکه بتوانیم نور صفحه ال سی دی ( LCD ) را کم و زیاد کنیم باید نصب کنیم ؟
    این مربوط به Display و یا همون نمایش/ گرافیک میشه. مدل کارت گرافیک لپ تاپ شما اینه:
    ATI Mobility Radeon™ HD 4650
    برین تو این صفحه و از اینجا درایور مناسب رو دانلود کنید:
    Radeon HD Series - Mobility Radeon HD 4XXX Series
    کد:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
    و یا از نرم افزار AMD Driver Autodetect استفاده کنید:
    کد:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx
    کلا گرافیک 4570 و 4650 چه فرقی دارند یعنی درایورشون بهم میخورن؟
    هر دوتا شون از سری کارت های (4XXX Series) هستند و درایورهاشون یکیه

تو وب سایت AMD من فقط همین دو تا رو مناسب برای شما پیدا کردم:

AMD Mobility Radeon™ - 32 bit Windows 7/Vista
    کد:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx
    AMD Mobility Radeon™ - 64 bit Windows 7/Vista
    کد:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx
    اینو امتحان کن (32 bit Windows 7/Vista). باید روی اکس پی هم نصب بشه. وقتی رفتی تو صفحه دانلود٬ دو تا زبانه هست. به Optional Downloads برو; دانلودها رو شروع کن.

آخرین آپدیت درایور بالا از 1/25/2012 برابر با ۵ بهمن ۱۳۹۰ است.

اگر درایور بالا نصب نشد٬ اینا رو امتحان کن:
    AMD Radeon™ Legacy Video Card Drivers - 32 bit Windows XP
    کد:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_xp.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English
    AMD Radeon™ Legacy Video Card Drivers - 32 bit Windows Vista
    کد:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_vista32.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English
    آخرین آپدیت درایور بالا از 2/24/2010 برابر با ۵ اسفند ۱۳۸۸ است.
    آخرین ویرایش توسط robertchatty ، ۱۳۹۰/۱۱/۳۰ در ۱۰:۲۲.

2. 3 کاربر از پست مفید robertchatty تشكر کرده اند.

mohamad dodare آواتار ها
    Status : mohamad dodare آنلاین نیست.
    ارسال : 6
    میپسندم
    1
    تشكر شده 2 در 2 پست
    Array

دوست عزیز٬ لپ تاپ شما میتونه ویندوز هفت رو اجرا کنه٬ چرا دیـــــــــگه ویندوز اکس پی داری؟ و تازه سیستم عامل اصلی خودش هم Win 7 - 64bit بوده. در ضمن شما مثل اینکه از مزایایی ویندوز هفت ۶۴ بیتی خبر ندارید؟ ویندوز ۳۲ بیتی اصلا قابل مقایسه با ویندوز ۶۴ بیتی نیست! اگر به خاطر بازی ها و برنامه های قدیمی از اکس پی استفاده می کنید٬ براتون بگم که ویندوز سون آخرین سیستم و بهترین تا حالاست و میتونی هر برنامه ای رو توض اجرا کنی. شخصا خودم بازی های سال ۲۰۰۰ رو تو ویندوز هفت از طریق تغییر در compatibility و گذاشتن روی Windows XP خیلی راحت اجرا کردم!

پاسخ: دوست عزیز با تشکر از توضیحات ارزشمند و مفید شما
    بابا کی دنبال بازی هست بازی کیلو چنده
    من با نرم افزارهای مهندسی کار میکنم مثل اتوکد 2008 و sdrmap6.5 از ورژن های جدید اتوکد هم اصلا خوشم نمیاد sdr هم اصلا ورژن جدید برای ویندوزهای جدید ارائه نمی ده ورژن 8.5 هم بدرد نمی خوره و باز اونم نصب نمی شه
    گفتم سون 32 بیتی برای اینکه اتوکد و اکثر نرم افزارها نصب میشه و حتی نرم افزار sdrmap6.5 نصب میشه ولی اجرا نمی کنه که با یک cd ویندوز مینی یا لایو می تونیم از برنامه استفاده کرد
    حال اگر منظور شما نرم افزار های شبیه ساز xp می باشد بگم سرعت این نرم افزارها خیلی کنده و نصب میشه ولی sdrmap تصویر کوچک و خیلی کند می شود من روی لب تاب دیگرم نصب کردم مثل نرم افزار xp mode و یکی دیگه که حجمشون خیلی بالا بود که مشکلات روبرو رو داشت اون لب تابم سونی vpc127 است البته درایورهای xp این لب تاب موجوده تمام درایورها
    در ضمن نرم افزار sdrmap برای نقشه برداری است البته میشه با لندکد این کارها رو کرد ولی لندکد خیلی طول میکشه و یک سری کارهایی که خیلی کم در زمان های خاصی لازم است رو نمی تواند ساپورت کند البته ظاهر لند کد از sdrmap6.5 بهتر است و آدم رو به اشتباه می اندازه که زودتر از sdr می توان نقشه ها را کشید ولی sdr زودتر میکشه و دقتش هم بالاتره

کدام نرم افزار را برای اینکه بتوانیم نور صفحه ال سی دی ( LCD ) را کم و زیاد کنیم باید نصب کنیم ؟
    این مربوط به Display و یا همون نمایش/ گرافیک میشه. مدل کارت گرافیک لپ تاپ شما اینه:
    ATI Mobility Radeon™ HD 4650
    برین تو این صفحه و از اینجا درایور مناسب رو دانلود کنید:
    Radeon HD Series - Mobility Radeon HD 4XXX Series

پاسخ:
    دوست عزیز برای کم و زیاد کردن نور صفحه احتیاج به گرافیک نیست احتمالا شما منظور سوال من را منوجه نشدید من نمی خوام رنگ،پیکسل،سیاهی،سفیدی و غیره را کم و زیاد کنم میدونم برای این کار ها باید گرافیک را کامل نصب کنم
    اما منظور من در لب تاب سونی گرفتن دکمه Fn+f5 و Fn+f6 می باشد که نور صفحه را کم و زیاد میکند و در لب تاب دل با گرفتن کلید Fn+جهت بالا که برای زیاد کردن نور و Fn+جهت پایین که برای کم کردن نور صفحه lcd است
    برای کم و زیاد کردن نور lcd اکثر لب تاب های سونی باید چند تا نرم افزار را با توجه به قطعات سخت افزار نصب کرد:
    1- VAIOEventService
    2- SonySharedLibrary
    3- احتمال قوی اینم لازمه :Firmware
    4- بعضی ها میگن اینم می خواد البته در بعضی از لب تاب ها ولی من اینو نمی دونم:VAIOControl
    حالا من نمی دونم این نرم افزارها برای کدوم قطعات سخت افزار کاربرد دارند مخصوصا VAIOEventService
    شما دوست عزیز به نظر من در سخت افزار مهارت دارید می توانید به من مدل قطعاتی که این نرم افزارها رو ساپورت میکنن چیه البته برای لب تاب sony vgn-fw510d یعنی اگه کیبورده مدل کیبورد و هرچی که بدردم بخورد

دوست عزیز من درایور ویندوز اکس پی 4570 رو از سایت سونی دانلود کردم برای ویندوز xp
    اگر کسی احتیاج داشت بره سایت سونی مدل رو بزنه sony VGN-NW-360f درایور ویندوز اکس پی حاضر و آماده برای دانلود است.
    گفتم دوست عزیز:
    من درایور اکس پی 4570 رو روی لب تاب مورد نظر نصب کردم که گرافیک لب تاب من ATI Mobility Radeon™ HD 4650 است درایور بصورت کامل نصب شد و اکثر اشکالات گرافیکی حل شد اما ک مشکل ایجاد کرد که دوباره میگم
    زمانیکه لب تاب به برق باشه سستم عالی و بدون هیچ مشکلی کار میکنه اما تا سیم برق را از لب تاب جدا بکنم و لب تاب فقط از برق باطری استفاده بکنه مشکل پدید میاد اونم که هی هنگ و گیر میکنه تا زمانی که سیم شارجر رو به لب تاب وصل کنم
    اما یک راه کشف کردم که بدون وصل کردن به برق دیگه هنگ نکنه اونم باید روی Desktop کلیک راست کرد و وارد برنامه گرافیک شد و دیگه منو یا تنظیمات گرافیک را نباید ببندیم و برنامه باز باشه در این زمان مشکل کاملا حل میشه و دیگه هنگ نمیکنه
    البته شاید یک جا یک تنظیمی داره که من ازش بی خبرم اگر شما سر در می آورید بهم توضیح بدهید
    در ضمن باطری سالم سالم از همه نظر و سخت افزار مشکلی نداره
    من یک درایور قدیمی دارم که نصبی نیست و از داویس منیجر نصب میشه که با اون این مشکلات وجود نداره و فقط مشکلات گرافیکی وجود داره یعنی از تمام قابلیت گرافیک استفاده نمیکنه و 3D رو ساپورت نمیکنه و غیره

بابا دمت گرم من تا حالا مدل چیپستش رو نمی فهمیدم حالا درایور ویندوز اکس پی این چیپست رو برای لب تاب داری شاید مشکل از درایور همین باشه که ناسازگاری داره تا دقیقش رو نصب نکنم معلوم نمیشه
    mobile intel pm45 express chipset

من تا حالا درایور چیپست gm45 رو استفاده میکردم ولی این pm45 است
    دمت گرم که مشخصات کامل رو بهم دادی
    آخرین ویرایش توسط Mohammad ، ۱۳۹۰/۱۲/۰۱ در ۰۹:۴۹. دلیل: ادغام 5 پست

4. کاربر روبرو از پست مفید mohamad dodare تشكر کرده است.

robertchatty آواتار ها
    میپسندم
    715
    تشكر شده 604 در 358 پست
    حالت من
    Moteajeb
    Array

دوست عزیز٬ امیداورم که این مشکل استفاده از نرم افزارت بالاخره زودتر حل شه. من از کامپیوتر زیاد سر درمیارم ولی تو پیدا کردن نرم افزارهای قطعات کمی تجربه دارم. همین الان هم از ارسال شما چند چیز جدید یاد گرفتم که برام خیلی جالب بود.

طبق گفته خود وب سایت سونی برای مدل لپ تاپ شما٬ نرم افزار VAIO® Event Service Update برای حل مشکلات احتمالی زیر است;

۱- دکمه های بلندی صدا (ولوم) در هنگام زدن Fn+F3 یا Fn+F4 کار نمی کنند.
    ۲- دکمه بلندی صدا در هنگام استفاده از کنترل از راه دور کار نمی کنند.
    ۳- قابلیت ؛Color Mode Setting؛ در هنگام استفاده از ابزار VAIO Control Center جهت انتخاب حالت های رنگی مختلف بدرستی کار نمی کنند.
    ۴- در هنگام استفاده از Alt+Tab یا Alt+F4 جهت عوض کردن بین برنامه ها و یا ختم برنامه ها کار نمی کنند.

VAIO® Event Service Update - 3 MB
    کد:
    http://esupport.sony.com/CA/perl/swu-download.pl?mdl=VGNFW510D&upd_id=5743&os_group_id=6#
    ------------
    Sony® Shared Library
    برای نصب برنامه های مخصوص وایو لازم هست. پس بدون این برنامه VAIO نصب نمیشن!
    Sony® Shared Library - 2 MB
    کد:
    http://esupport.sony.com/CA/perl/swu-download.pl?mdl=VGNFW510D&upd_id=4832&os_group_id=6
    -----------

ولی به طور کلی٬ برای اجرای کلیدهای ترکیبی٬ باید نرم افزارهای زیر روی سیستم نصب باشند

1. Sony Shared Library
    2. Sony Notebook Control
    3. Sony Programmable I/O Control Device
    4. Sony Utilities Library
    5. Sony UI Library
    6. Sony Extended BIOS Dynamic Link Library
    7. VAIO® Central
    8. VAIO® Support Central
    9. VAIO® Event Service
    10. Setting Utility

توجه داشته باشید که در بعضی از مدل های سونی٬ تمام ابزارهای سونی در بسته ای بنام NOTE BOOK CONTROL and UTILITIES ارائه میشند.

-----------------

مدل قطعاتی که این نرم افزارها رو ساپورت میکنن چیه البته برای لب تاب Sony vgn-fw510d یعنی اگه کیبورده مدل کیبورد و هرچی که بدردم بخورد
    تمام نرم افزارهای مدل شما در لینک زیر هست. این نرم افزارها در بخش های مختلفی تقسیم شدند. مثلا ابزارSony® Shared Library از زیر مجموعه System Components هست.

کد:
    http://esupport.sony.com/CA/perl/model-home.pl?mdl=VGNFW510D&template_id=1&region_id=3&tab=download#/downloadTab
    تقریبا تمام نرم افزارهایی رو که شما لازم دارین تو زیر مجموعه Notebook Control and Utilities (لینک بالا) پستیبانی میشند.
    --------------
    زمانیکه لب تاب به برق باشه سستم عالی و بدون هیچ مشکلی کار میکنه اما تا سیم برق را از لب تاب جدا بکنم ...
    یکی از دوستام لپ تاپ سونی داره که البته مدلش بالاتره و اون یه چیزهایی بهم گفته که از ؛وایو کنترل پنل؛ یا همچین چیزی٬ میتونی انتخاب کنی که مثلا اگر شارژ باتری از ۵۰ درصد کمتر شد٬ از شارژر (اداپتوربرق) استفاده کنه. حالا من بهش یه ایمیل میکنم٬ ازش میپرسم که دقیقا چی بود. البته به خاطر اینکه شما سیستم عامل اکس پی رو نصب کردید٬ تمام ابزارهای سونی وایو پریدین و باید دوباره نصب شون کنید. شاید الان سیستم پاور٬ طوری تنظیم شده که فقط از شارژ استفاده کنه. شما برای فعلا٬ برو تو Power Options ببین همچین گزینه ای داره یا نه (فکر نکنم بدون نصب برنامه های وایو باشه!). با این گزینه٬ (مثال) حتی اگر شارژر لپ تاپ هم زده باشه٬ تا ۵۰ درصد شارژ باتری کم نشه٬ از آداپتور برق استفاده نمیکنه!

روی Desktop کلیک راست کرد و وارد برنامه گرافیک شد و دیگه منو یا تنظیمات گرافیک را نباید ببندیم
    مگه شما قبلا برنامه گرافیک AMD رو بسته می کردید؟ برنامه گرافیک که همیشه باید فعال باشه, درست مثل صدا که از برنامه های اصلی سیستمه.

------------

حالا درایور ویندوز اکس پی این چیپست رو برای لب تاب داری
    Mobile Intel® PM45 Express Chipset
    از لینک زیر میتونی درایور چیپ ست لپ تاپ تون رو پیدا کنید
    کد:
    http://downloadcenter.intel.com/
    چیپ سی شما از سری مجموعه Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family هست. مشخصات بیشتر در لینک زیر:
    کد:
    http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/320122.pdf
    از لینک بالا جواب سوالات رو بده و بعد میتونی خیلی راحت آخرین آپدیت چیپ ست ات رو برای هر سیستم عاملی که خواستی دانلود کنی.

Product family: Chipsets
    Product line: Laptop Chipsets
    Product name: Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family
    ----------

با توجه به نیاز کاری شما به ویندوز اکس پی٬ و برای استفاده از تمام امکانات لپ تاپ های سونی وایو٬ بهتره که تمام نرم افزارهای مدل تون رو دانلود کنید و در کنار ویندوز اکس پی نصب کنید. آموزش اش رو هم خود سایت سونی گذاشته٬
    How to Install the Windows® XP Operating System and VAIO® Applications
    کد:
    http://esupport.sony.com/EN/osmig/xpclean.html
    من این روزها خیلی سرم شلوغه. ولی در اولین فرصت ترجمه مقاله رو برات میذارم.

موفق و پیروز باشید.

mohamad dodare آواتار ها
    میپسندم
    1
    تشكر شده 2 در 2 پست
    Array

باتشکر از شما
    مگه شما قبلا برنامه گرافیک AMD رو بسته می کردید؟ برنامه گرافیک که همیشه باید فعال باشه, درست مثل صدا که از برنامه های اصلی سیستمه.

------------
    پاسخ:
    دوست عزیز من نمی گم از برنامه گرافیک کامل خارج بشیم برنامه همیشه فعاله فقط وقت منوی amd رو باز بزاریم مشکل حل میشه
    بعد مشکل هنگ کردن بعد از نصب گرافیک پیش می آید
    اصلا به شارج باطری و غیره ربطی نداره
    فقط در زمان استفاده تنها از باطری پش میاد و سیم شارجر یا از برق و یا از لب تاب جدا باشد مشکل هنگ بوجود میاد و تا سیم رو به برق یا لب تاب بزنیم درست میشه

در ضمن دوست عزیر درایورهایی که برای این مدل وجود دارند مربوط به ویندوز سون 64 بیتی می باشند
    من میخوام از مدل دیگه ای نرم افزارهاش رو دانلود و نصب کنم نمی دونم کدوم مدل رو باید نصب کرد

راستی خودت رو بر ترجمه اذیت نکن با گوگل ترجمه کردم چیزی نداشت که بلد نباشم

من بدترن ساچورت درایوری که تا به حال دیدم مال سونی کانادا است من خریدم ولی شما سونی کانادا رو نخرید که اساسی پشیمون مشید
    سونی آسیا خیلی بهتر ساپورت میشه بعد از u.s
    آخرین ویرایش توسط Mohammad ، ۱۳۹۰/۱۲/۰۱ در ۱۸:۱۹. دلیل: ادغام 3 پست

7. کاربر روبرو از پست مفید mohamad dodare تشكر کرده است.

mohamad dodare آواتار ها
    میپسندم
    1
    تشكر شده 2 در 2 پست
    Array

راستی شما برای کلیدهای ترکیبی خیلی کامل توضیح دادید ولی برای اکثرا 3 تا بیشتر لازم نیست1-VAIO® Event Service
    2-Sony® Shared Library
    3- Firmware
    باید این سه تا رونصب کرد تا کار کنه ولی بعضی ها هم همشون باید نصب بشه
    دوست عزیز میتونی این سه تا رو بر لب تابم گیر بیاری برای ویندوز xp
    آخرین ویرایش توسط Mohammad ، ۱۳۹۰/۱۲/۰۲ در ۱۲:۵۲. دلیل: فونت

robertchatty آواتار ها
    میپسندم
    715
    تشكر شده 604 در 358 پست
    حالت من
    Moteajeb
    Array

ظاهرا سونی ویندوز اکس پی رو دیگه ساپورت نمیکنه. این چند تا افزار وایو رو هم از مدل قدیمی VGN-U750P پیدا کردم. حتما اول برنامه Sony® Shared Library رو نصب کنی.

Sony® Shared Library Utility v2.09.00.06050 for Windows® XP
    تاریخ آپدیت نرم افزار: 9/21/2004 - سایز: 1.79 MB
    کد:
    http://esupport.sony.com/US/perl/swu-download.pl?mdl=VGNU750P&upd_id=1646&os_group_id=13
    Sony® VAIO® Event Service Utility v1.1.00.08110 for Windows® XP
    تاریخ آپدیت نرم افزار: 12/07/2005 - سایز: 2.64 MB
    کد:
    http://esupport.sony.com/US/perl/swu-download.pl?mdl=VGNU750P&upd_id=2045&os_id=7
    Sony® Programmable I/O Control Device Driver Utility, v7.0.3.820 for Windows® XP
    تاریخ آپدیت نرم افزار: 11/19/2004 - سایز 809.79 KB
    کد:
    http://esupport.sony.com/US/perl/swu-download.pl?mdl=VGNU750P&upd_id=1628&os_group_id=13
    Sony® Notebook Control Device Driver v6.0.0.2 for Windows® XP
    تاریخ آپدیت نرم افزار: 1/26/2005 - سایز: 1.08 MB
    کد:
    http://esupport.sony.com/US/perl/swu-download.pl?mdl=VGNU750P&upd_id=1775&os_group_id=13

فقط در زمان استفاده تنها از باطری پش میاد و سیم شارجر یا از برق و یا از لب تاب جدا باشد مشکل هنگ بوجود میاد و تا سیم رو به برق یا لب تاب بزنیم درست میشه.
    خوب بازهم اگر خواستی٬ یه امتحان کن ببین با نصب درایود AMD حل میشه یا نه؟

mohamad dodare آواتار ها
    میپسندم
    1
    تشكر شده 2 در 2 پست
    Array

خوب بازهم اگر خواستی٬ یه امتحان کن ببین با نصب درایود AMD حل میشه یا نه؟

دوست عزیز دقیقن بعد از نصب این مشکل پیش میاد
    چند وقت پیش رفتم تهران درایورamd رو ازش خرید البته نصبی نیست با اون مشکلی نداره ولی چه بسا که از تمام قابلیتهای گرافیک استفاده نمیکنه
    ولی خودم هرچی دانلود کردم نصب میشه ولی همین مشکلو داره نمی دونم قضیه چیه
    راستی لب تاب های سونی یک مشکل دارن که نرم افزاری که حتی از خود سایت گرافیک و غیره درایورها به غیر از سایت سونی دانلود کنی روی لب تاب نصب نمی شه البته راههایی وجود داره که زیاد منطقی نیست

راستی یک سوال فنی دارم
    اکثر درایورهای سون 32 بیتی در ویندوز xp نصب میشه یا نه و بلعکس، یعنی این دو تا ویندوز از نظر درایور زیاد با هم فرق نمیکنن اگه مقاله ای در مورد تفاوت این دو تا ویندوز داری آدرس دانلودش رو بنویس

راستی ویندوز مینی یا live سراغ نداری که همه هاردهای جدید رو بشناسه و زمان بالا آمدن درایوها رو بشناسه مثلا ( Local Disk C . Local Disk D . Local Disk E )
    چون من ویروس رو با ویندوز مینی میکشم و اصلا از آنتی ویروس خوشم نمیاد
    بازم برای این همه اطلاعات خیلی ممنون
    آخرین ویرایش توسط Farhad ، ۱۳۹۰/۱۲/۰۳ در ۰۱:۱۸. دلیل: ترکیب ارسال ها

robertchatty آواتار ها
    میپسندم
    715
    تشكر شده 604 در 358 پست
    حالت من
    Moteajeb
    Array

راستی لب تاب های سونی یک مشکل دارن که نرم افزاری که حتی از خود سایت گرافیک و غیره درایورها به غیر از سایت سونی دانلود کنی روی لب تاب نصب نمی شه البته راههایی وجود داره که زیاد منطقی نیست.
    بعضی از درایورها هستند که اول باید ورژن اورجینالش که با لپ تاپ اومده رو نصب کنی بعد میتونی آخرین ورژنش رو نصب کنی٬ که مختص محصولات سونی هم نمیشه. در بیشتر سایت های سازنده کارت گرافیک و چیپست٬ من دیدم که همینو نوشتند. من خودم شخصا برای چندتا از دوستام که لپ تاپ سونی دارم٬ آخرین نسخه کارت گرافیم رو براشون بدون هیچ مشکلی نصب کردم.

راستی ویندوز مینی یا live سراغ نداری؟
    ولا٬ خودم یکی با این مشخصاتی که گفتی دارم که به همراه DVD ویندوز هفت هست. اما, اینطوری جدا ندارم. شاید از مدیران محترم سایت, کسی داشته باشه!

اکثر درایورهای سون 32 بیتی در ویندوز xp نصب میشه یا نه و بلعکس
    من که از اینترنت٬ مشخصا چیز خاصی برای این مطلب ندیدم. ولی تجربه ای که خودم دارم اینه که برنامه های ۳۲ بیتی رو سون ۶۴ بیتی نصب میشند. اما٬ درایورهای وسیله ها (گرافیک٬ صدا و ..) مشخصا برای سیستم عامل خاصی طراحی میشند و به همین خاطر هم نصب نسخه های ناخوان با نوع سیستم عامل (اکس پی/ هفت) و نوع سیستم (۳۲/ ۶۴ بیتی) ارور میدند. خوب البته مگر اینکه سایت سازنده درایور خودش ذکر کنه کنه هم برای ۳۲ هست و هم برای ۶۴ بیتی.

تنها مطلبی که شاید بدرد بخوره اینه; که الان با گذشت چند سال از ارائه ویندوز هفت٬ خود به خود تمام کاربران اینا رو کشف کردند!
    OS 32-bit and 64-bit Windows: frequently asked questions
    کد:
    http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions

+ پاسخ به موضوع