+ پاسخ به موضوع
نتایج از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    rahmanshahi آواتار ها
    Status : rahmanshahi آنلاین نیست.
    ارسال : 3
    میپسندم
    0
    تشكر شده 0 در 0 پست
    Array

پیش فرض کمک در نصب ویندوز سون 32 و 64بیتی کنار هم

سلام به همه.
    لطفا من رو راهنمایی کنین.
    من الان از ویندوز 7 32بیتی استفاده میکنم ولی به دلایلی میخوام ورژن 64بیتی رو نصب کنم اما زیاد باهاش کار ندارم و در عین هال نمیخوام برم دنبال نرم افزارهاش میخوام هر دوی این ویندوز ها رو باهم داشته باشم اما نه با نرم افزار های ویندوز مجازی.البته میتونم اون ویندوز رو توی یک پارتیشن دیگه نصب کنم ولی یه مشکلی دارم اونم اینه که بعضی جاها خوندم و برای خودمم پیش اومده که وقتی ویندوز دومی رو حتی توی یک پارتیشن دیگه هم نصب میکنیم ویندوز اولی غیر قابل دست راس میشه
    و من از این موضوع خیلی میترسم حالا از عزیزانی که این کار رو کردن خواهش میکن من رو راهنمایی کنین.
    آخرین ویرایش توسط Farhad ، ۱۳۹۰/۱۱/۰۳ در ۰۱:۳۵. دلیل: عنوان

Farhad آواتار ها
    Status : Farhad آنلاین نیست.
    ارسال : 7,277
    میپسندم
    1,436
    تشكر شده 4,922 در 2,643 پست
    Array

دوست عزیز شما میتونید هر کدام از ویندوزهاتون رو روی پارتیشن جداگانه نصب کنید. هر چند من ضرورتی در نصب ۳۲ و ۶۴ بیت کنار هم نمیبنم، اما حالا دلیلتون هر چی هست.
    بعد از نصب ۳۲ (که شما دارین) میبایستی از دی وی دی ۶۴ بیت بوت کنید و هنگام نصب custom install رو انتخاب و پارتیشن دیگر رو به عنوان محل نصب انتخاب کنید.
    فقط برای کسانی که لایسنس دارن بگم که برای هر کدام از این ویندوزها میباید لایسنس جداگانه داشت و جداگانه هم آنها رو اکتیو کرد.

منظورتون رو از دنبال نرم افزارهاش رفتن نمی فهمم، معمولا در اکثر مواقع نرم افزارهای ۳۲ بیتی روی ۶۴ جواب میدن.
    نمیدونم شما کجا خوندین ویندوزها رو نباید روی پارتیشن جداگانه نصب کنید، فقط اینکه در مورد دو ویندوز متفاوت همیشه اول ویندوز قدیمی و بعد ویندوز جدید رو نصب کنید. مثلاً اول اکسپی و بعد سون.
    جهان است شادان به پندار نیک ..... ز پندار نیک است گفتار نیک
    چو پندار و گفتار تو نیک شد ..... نیاید ز تو غیر کردار نیک

3. کاربر روبرو از پست مفید Farhad تشكر کرده است.

rahmanshahi آواتار ها
    Status : rahmanshahi آنلاین نیست.
    ارسال : 3
    میپسندم
    0
    تشكر شده 0 در 0 پست
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad نمایش ارسال ها
    دوست عزیز شما میتونید هر کدام از ویندوزهاتون رو روی پارتیشن جداگانه نصب کنید. هر چند من ضرورتی در نصب ۳۲ و ۶۴ بیت کنار هم نمیبنم، اما حالا دلیلتون هر چی هست.
    بعد از نصب ۳۲ (که شما دارین) میبایستی از دی وی دی ۶۴ بیت بوت کنید و هنگام نصب custom install رو انتخاب و پارتیشن دیگر رو به عنوان محل نصب انتخاب کنید.
    فقط برای کسانی که لایسنس دارن بگم که برای هر کدام از این ویندوزها میباید لایسنس جداگانه داشت و جداگانه هم آنها رو اکتیو کرد.

منظورتون رو از دنبال نرم افزارهاش رفتن نمی فهمم، معمولا در اکثر مواقع نرم افزارهای ۳۲ بیتی روی ۶۴ جواب میدن.
    نمیدونم شما کجا خوندین ویندوزها رو نباید روی پارتیشن جداگانه نصب کنید، فقط اینکه در مورد دو ویندوز متفاوت همیشه اول ویندوز قدیمی و بعد ویندوز جدید رو نصب کنید. مثلاً اول اکسپی و بعد سون.
    پس با این حساب از اونجایی که ویندوز من 32 هست و از 64 قدیمی تره و با توجه به این که باید در یک پارتیشن دیگه نصب کنم نباید مشکلی پیش بیاد درسته؟

دنبال نرم افزارهاش رفتن کلی میگم آخه چند روز اولی که گرفته بودمش سر خودش یادم نیست یه ورژن از 7روش بود 64بیتی هم بود من هر چی نرم افزار از قبل توی سیستم قبلیم داشتم میخواستم روش نصب کنم اما اکثرا ارور میداد.
    نه این که نباید روی پارتیشن دیگه ای نصب کرد!! یه نفر گفته بود من یه ویندوز دیگه رو توی یه پارتیشن دیگه نصب کردم و ویندوز اولی دیگه قابل دست راس نبود.

با تشکر از کمکتون.
    اما فقط یه سوال اونم این که اگه من بعد از نصب 64بیتی ویندوز اولم قیر قابل دست راس شد آیا میتونم دوباره ازش استفاده کنم؟چگونه؟(با در نطر گرفتن این که در یک پارتیشن دیگه نصب شده)

Farhad آواتار ها
    Status : Farhad آنلاین نیست.
    ارسال : 7,277
    میپسندم
    1,436
    تشكر شده 4,922 در 2,643 پست
    Array

عزیز ۲ ویندوز سون با بیت متفاوت ویندوز قدیمی و جدید نیستن، مثل مثالی که زدم اکسپی و سون قدیمی و جدید هستن.
    چون MBR توسط نصب سیستم رونویسی میشه ویندوز قدیمی، ویندوز جدید رو نمیشناسه... اما ویندوز جدیدتر ویندوز قدیمی رو هم تبت میکنه، و هنگام بوت، بوت لودر از شما سوال میکنه که ۲ ویندوز دارین و وارد کدام میخواهید بشین.

در مورد شما به طریقی که گفتم روی پارتیشن جداگانه نصب کنید، طبق داده ها و شرایط معمولی مشکلی نباید پیش بیاد.
    اگر احیانا... میتونید از[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]،
    ** یا برای بکاپ کامل و گرفتن ایمیج از پارتیشن سیستم و MBR از نرم افزار acronis true image استفاده کنید که در انجمن هست.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]، من تستش نکردم.
    دیگه تصمیم با خود شماست.
    جهان است شادان به پندار نیک ..... ز پندار نیک است گفتار نیک
    چو پندار و گفتار تو نیک شد ..... نیاید ز تو غیر کردار نیک

6. کاربر روبرو از پست مفید Farhad تشكر کرده است.

+ پاسخ به موضوع