+ پاسخ به موضوع
صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نتایج از شماره 11 تا 20 از مجموع 67
    Meisam آواتار ها
    Status : Meisam آنلاین نیست.
    ارسال : 667
    میپسندم
    968
    تشكر شده 793 در 443 پست
    Array

سلام دوست عزیز .

اگه کمی با دقت پست های این بخش رو مطالعه می کردید حتما روش ادغام دوتا درایو دسستتون میومد.

پست سوم رو مطالعه بفرمایید.

1.از ابتدای درایو d حجم مورد نظر رو کم کنید.

2.درایو به صورت primary بسازید.

3.با استفاده از merge volume دوتا درایو رو با هم ترکیب کنید.یادتون باشه که باید روی c کلیک کنید.

4.حالا پرچم پایان.

موفق باشید.
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

2. کاربر روبرو از پست مفید Meisam تشكر کرده است.

Komando Strick آواتار ها
    Status : Komando Strick آنلاین نیست.
    ارسال : 23
    میپسندم
    22
    تشكر شده 5 در 1 پست
    حالت من
    Khonsard
    Array

سلام
    اما همه کارها رو کردم و درایو پریمری رو هم ساختم ولی فقط با دریو d میشد ترکیبش کرد.

Meisam آواتار ها
    میپسندم
    968
    تشكر شده 793 در 443 پست
    Array

گاهی اوقات از این جور مشکلات هم پیش میاد که باید به راه های غیر متعارف یا به قول ما ایرانی ها ابتکاری رو آورد.

راه اول پیشنهادی و البته ابتکاری : درایو d رو تغییر نام بدین مثلا به نام h رو براش بذارید.حال می تونید درایو جدیدی رو که با نام درایو d می سازید با درایو c ترکیب کنید.

راه پیشنهادی دوم و البته تا حدی غیر متعارف و وقت گیر : محتویات درایو d رو به یه درایو دیگه منتقل کنید.

اون مقدار حجمی رو که می خواید به درایو c اضافه کنید برای دریو d باقی بذارید و درایو d رو resize کنید تا محتویاتش رو که به یه درایو دیگه منتقل کردید به درایو ساخته شده ی جدید منتقل کنید.

قاعدتا با روشی که تو پست سوم گفته شده باید کار به درستی صورت می گرفت اما خب گاهی از این مشکلات هم پیش میاد.

5. 2 کاربر از پست مفید Meisam تشكر کرده اند.

Komando Strick آواتار ها
    Status : Komando Strick آنلاین نیست.
    ارسال : 23
    میپسندم
    22
    تشكر شده 5 در 1 پست
    حالت من
    Khonsard
    Array

خلی ممنون
    فکر نکنم بشه نام درایو رو تغییر داد درسته؟

Meisam آواتار ها
    میپسندم
    968
    تشكر شده 793 در 443 پست
    Array

با همین نرم افزار آکرونیس روی درایو مورد نظر کلیک کنید.

گزینه ی chenge letter رو انتخاب و اسم درایو رو تغییر بدید.

روش دوم بدون استفاده از نرم افزار :

روی آیکون computer در محیط دسکتاپ کلیک راست کنید.

گزینه ی دوم یعنی manage رو انتخاب کنید.

از پنجره ی باز شده disk mangement رو انتخاب کنید.

روی درایو مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه ی drive letter and paths ... رو انتخاب و بوسیله ی change نام درایو رو تغییر بدید.

8. 2 کاربر از پست مفید Meisam تشكر کرده اند.

gelecek آواتار ها
    Status : gelecek آنلاین نیست.
    ارسال : 4
    میپسندم
    14
    تشكر شده 0 در 0 پست
    Array

پیش فرض komak....

سلام.خسته نباشید و خیلی ممنون از راهنمایی هاتون.اگه براتون زحمتی نیس منم راهنمایی کنین.تو نصف راه موندم

1-من این ترتیب درایو هارو متوجه نشدم.الان من میخوام ار c , حدود 60 گیگ کم کنم 30 تا بدم به e و 30 تا به f.ترتیب درایوهام هم c e f g هس

2-واسه من تو قسمت primary کردن unallocatedگزینه primary غیرفعال هس.از همینجا موندم نمیتونم ادامه بدم.اگه راهنماییم کنین ممنون میشم به مولا
    خیلی ممنون از همکاری و کمکتوn

Meisam آواتار ها
    میپسندم
    968
    تشكر شده 793 در 443 پست
    Array

اگه برات ممکنه یه عکس از جایی که میگید پریماری کردن درایو غیر فعال هست بذارید.تا به دوتا سوالتون جواب بدیم.
    منظورم محیط نرم افزار هست.
    درایو پریماری بری نصب ویندوز میخواید بسازید؟

11. کاربر روبرو از پست مفید Meisam تشكر کرده است.

gelecek آواتار ها
    میپسندم
    14
    تشكر شده 0 در 0 پست
    Array

سلام.ممنون که راهناییم میکنین.میخوام از سی کم کنم بدم به ای و اف.مراحل کارمم به این صورته(همونجور که به کاربر قبلی توضیح دادین.اول از ابتدای سی کم میکنم.حالا یه درایو unallated ساخته میشه که میخوام اونو PRIMARY کنم که این دکمه غیرفعاله.از اینجا به بعد رو موندم)

یکی هم میشه بگین چرا از ابتدای درایو کم میکنیم؟
    آخرین ویرایش توسط gelecek ، ۱۳۹۰/۱۰/۲۷ در ۱۳:۰۰.

Meisam آواتار ها
    میپسندم
    968
    تشكر شده 793 در 443 پست
    Array

تو راهنمایی به دوست قبلی اگه توجه کرده باشید میخواست از درایو d کم کنه و به c اضافه کنه که بهش گفته بودیم باید از ابتدای d کم کنه.

اما شما چون میخوای 60 گیگ از c کم کنی و به درایو های دیگت اظافه کنی باید از انتهای درایور c حجم مورد نظر رو کم کنی نه از ایتدای c.

اگر از ابتدا کم کنی درایو مورد نظر رو نمی تونی با هیچ کدوم از درایو های مورد نظر ادغام کنی.

برای ساخت درایو primary هم میتونی یه درایو logical بسازی و بعد از ساخت روی درایو کلیک روی درایو مود نظر از منوی سمت چپ نرم افزار convert to primary رو استفاده کنی.

شما که درایو d و e سیستمت logical هستش پس لزوم اینکار چیه؟چون این دو نوع پارتیشن باهم ادغام نمی شن و باید از یک نوع باشن.

اما آموزش کم کردن حجم درایو c و افزودن به درایوهای دیگر :

اول 60 گیگ از انتهای درایو c کم کنید و از با این 60 گیگ یک درایو جدا به صورت logical بسازید(برای افزودن به درایو d و e باید لوجیکال باشد).

60 گیگ را به درایو e بوسیله ی merge volume اضافه کنید.

حالا 30 گیگ از انتهای درایو e کم کنید.یک درایو لوجیکال با این 30 گیگ بسازید.

مثل مرحله ی قبل این درایو 30 گیگ جدید را با درایو f ادغام کنید.

اگر جایی به مشکل برخوردید به ترتیب بودن نام درایو رو امتحان کنید.(تغییر نام در پست #15)

دقت کنید که حتما باید از انتهای درایو ها کم کنید تا بتونید به درایو بعدی اضافه کنید.

مورد بعدی چون قصد دارید از c کم کنید حتما درایو c رو دفرگ کنید تا احیانا ویندوز به مشکل نخوره.

برای ادغام دو درایو حتما روی درایوی که اطلاعات توشه کلیک کنید تا درایو خالی به اون اضافه بشه.اگه این کار برعکس انجام بشه انتقال اطلاعات جدید به درایو جدید مدت زیادی زمان می بره.

برای سرعت بیشتر پیشنهاد میکنم دیسک بوت بسازید که سریعتر کار انجام بگیره.

14. کاربر روبرو از پست مفید Meisam تشكر کرده است.

gelecek آواتار ها
    میپسندم
    14
    تشكر شده 0 در 0 پست
    Array

واقعاراهنماییاتون عالی هستن.شماذ20 تین.ولی سوال دیگه؟دفرگ یعنی چی؟چطوری دفرگ کنم؟
    و اینکه دیسک بوت بسازم چجوری؟
    میشه این دو مطلب رو هم توضیح بدم که عمیقا یه چیزایی یاد بگیرم.ممنون میشم ازتون.الانشم که ممنونم

واینکه نیاز نیس درایو سی لوجیکال باشه؟میشه یه خورده هم در مورد لوجیکال پرایمری توضیح بدین.البته اگه موجب اذیتتون نشم و وقتتونو نگیرم.مییییسی
    آخرین ویرایش توسط gelecek ، ۱۳۹۰/۱۰/۲۷ در ۱۹:۲۳.

+ پاسخ به موضوع
صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین