+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نتایج از شماره 1 تا 10 از مجموع 12
    SiNa MaRi آواتار ها
    Status : SiNa MaRi آنلاین نیست.
    ارسال : 369
    میپسندم
    500
    تشكر شده 603 در 289 پست
    حالت من
    Badhal
    Array

پیش فرض وی پی اس چیست؟

سلام.این وی پی اس چیه؟
    :: این یه قانونه! هرچی کمتر در دسترس باشی ارزشت بیشتره! زیاد که باشی میره به حساب آویزون بودنت! ::

Hamid آواتار ها
    Status : Hamid آنلاین نیست.
    ارسال : 722
    میپسندم
    801
    تشكر شده 3,238 در 889 پست
    حالت من
    Asabani
    Array

دوستان عزیز خواهشا سعی کنند در مورد مطالبی که اطلاعات دارید توضیح بدید و از زدن پست های بی ربط جدا خودداری نمایید با تشکر. از آنجایی که حس توضیح و وقتش نبود کافیه متن زیرو بخونید در همین حد فک کنم واستون کافی باشه موفق باشید

سرور اختصاصی مجازی چیست؟

وی پی اس یا همان سرور خصوصی مجازی “Virtual Private Server” نوعی میزبانی وب است و شیوه*ای است که در آن یک سرور واحد به چند قسمت تقسیم شده و هر قسمت به عنوان یک سرور مجازی می*تواند مانند یک سرور اختصاصی عمل کند.سرور مجازی اساسا ترکیبی است از سرورهای میزبانی اختصاصی (Dedicated)و سرورهای میزبانی اشتراکی (Shared).ویژگی*های خوب سرور مجازی باعث شده تا بتواند یک جایگزین بسیار ایده*آل و با قیمت ارزانتر برای اهدافی که سرورهای میزبانی مشترک برای آن*ها مناسب نیستند و سرورهای اختصاصی و مجزا هم هزینه*های سنگینی را به دنبال دارد باشد.

در VPS به مدد تکنولوژی مجازی سازی (virtualization) نرم افزاری هر قسمت می تواند به طور کاملا مستقل سیستم عامل خود را داشته و آن را اجرا کند و مستقلا ریبوت کند.
    برای راه اندازی این نوع سرورها روی سرور فیزیکی hypervisor اجرا میشود و به سیستم عامل*های متعدد اجازه اجرا شدن بر روی کامپیوتر میزبان را میدهد.در اینده به طور مفصل به نحوه عملکرد VPS خواهیم پرداخت.

سرور مجازی اختصاصی برای چه کسانی میتواند مفید باشد؟

سرور اختصاصی مجازی برای صاحبان وبسایت*هایی که به منابع بیشتر و قابل اطمینان*تر نیاز دارند و یا به ترافیک بیشتری احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت و یا کسب و کار خود را گسترش داده و به تجارت الکترونیک بپردازند انتخابی ایده آل است.VPS با در اختیار گذاشتن قابلیت استفاده از سیستم عامل*های مجزا و مستقل و شخصی سازی*ها میتواند برای صاحبان کسب و کار امنیت بالاتری به ارمغان بیاورد.

از مزایای دیگر وی*پی*اس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

پهنای باند بالا:

در سرورهای اختصاصی Dedicated و اشتراکی اگر قصد دارید ترافیک بیشتری برای وبسایت خود در اختیار داشته باشید باید برای آن بهای بیشتری بپردازید و مدیران سایت*های پرطرفدار دائما با نگرانی تمام شدن پهنای باند و افزایش هزینه*ها روبرو هستند.سرورهای اختصاصی مجازی پهنای باند بالایی را برای شما فراهم میکند و نگرانی*های شما را برطرف میکند.اگر سایت شما در وبسایت*های بزرگ اشتراک گذاری مانند Digg و دیگر سرویس*های اشتراک گذاری پر بازدید لینک شود و سایت شما بر روی یک سرور اشتراکی میزبانی می*شود حتما با مشکل مواجه خواهید شد و پهنای باند شما به سرعت مصرف میشود و سایت ممکن است از دسترس خارج شود.اما در میزبانی*های سرور اختصاصی مجازی با در نظر گرفته شدن حافظه رزرو شده برای مواقع مورد نیاز و استفاده* غیر قابل پیش*بینی در مواقع بحرانی مانند مواقعی که ترافیک سایت بسیار بالاست این نگرانی بر طرف میشود.

ایمیل سرور اختصاصی:

شما با داشتن VPS به ایمیل سرور خود که که فقط مختص به دامنه شما است و فقط ایمیل*های از دامنه شما را هندل میکند دسترسی دارید و این به شما کنترل بیشتر میدهد و کارایی را افزایش میدهد و امنیت بیشتری را فراهم میکند.

دسترسی ریشه (root) و SSH:

VPS به شما یک سفارشی سازی سطح سرور ارائه میکند که قبلا به دلایل امنیتی فقط به وسیله یک سرور اختصاصی Dedicated میتوانستید ان را در اختیار داشته باشید.علاوه بر آن می توانید با خط فرمان دسترسی ریشه را در اختیار داشته باشید و به عنوان کاربر ریشه به سرور لاگین کنید.

امنیت:

با یک سرور مجازی اختصاصی از یک شرکت خوب که بوسیله فایروال امن شده است کنترل کاملی در اختیار خواهید داشت و میتوانید شخصی سازی*اش کنید و نیازتان را برطرف کنید.برای مثال شما میتوانید دسترسی به محیط*های حساس مانند کنترل پنل را برای آدرس*های آی*پی خاص محدود کنید.

نتیجه:

میزبانی وب سرور مجازی مزایای زیادی از قبیل کنترل کامل*تر و بیشتر، امکان اختصاصی سازی سرور و تنظیمات،سطح بالاتری از امنیت و عملکرد عالی برای وب*سایت*های دارای ترافیک بالا را در اختیار میگذارد.VPS یک گزینه* مناسب و ایده*آل برای میزبانی کسب و کارهای کوچک و متوسط و وب*سایت/وبلاگ*های محبوب است و باعث صرفه جویی در هزینه*های میزبانی در عین بالا بردن کارایی آن*ها میشود.

منبع : writeweb

دوستان بعضی وقتا به یا سرچ کوچیک تو گوگل می تونید جواب هاتونو پیدا کنید
    روزی که تو امدی به دنیا عریان تو گریــــــــــــــــــــان بودیو جمع خنــــــدان
    ای دوست کاری کن که وقت رفتن تو خــــــــندان باشیو جمع گـــــــــــریان

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

لطفا برای تشکر از کلید تشکر استفاده نمایید

3. 2 کاربر از پست مفید Hamid تشكر کرده اند.

amir-speet آواتار ها
    Status : amir-speet آنلاین نیست.
    ارسال : 207
    میپسندم
    82
    تشكر شده 285 در 150 پست
    حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام دوستان
    وی پی اس ربطی به وی پی ان نداره. و باید بگم که یک سرور مجازیه که از شرکت های موجود در خارج پشتیبانی میشه
    مثلا وی پی اس های کانادا
    هزینه ماهیانه پرداخت میکنین و یک آی پی میگیرین با پسورد دلخواه و بوسیله remot desktop به سرور متصل میشین
    سرعت این وی پی اس ها بر حسب مگ در ثانیه هست.مثلا 19 مگ در ثانیه
    و اما قیمت ای سرور های مجازی به رم سرور و سی پی یو و سرعت اون ها بستگی داره
    مثلا:رم 256 با سی پی یو 1.7 و سرعت 19 مگ در ثانیه هم دانلود و آپلود 400 گیگ ترافیک ماهی 27 تومن
    معمولا سایت های دانلود برای آپلود کردن فایل هاشون و دانلود از سایت های خارجی(برنامه ها) از سرور مجازی یا همون وی پی اس استفاده میکنن
    کلا بگم یک دسکتاپ مجازی هست که بوسیله یک آی پی همراه با پسورد و نام کاربری به این دسکتاپ متصل میشین که معمولا هم سیستم عامل هاش یا ویندوز سرور هستش ویا لینوکس
    اگه سوالی بود بپرسین
    کوروش کبیر:
    انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند

5. کاربر روبرو از پست مفید amir-speet تشكر کرده است.

SiNa MaRi آواتار ها
    میپسندم
    500
    تشكر شده 603 در 289 پست
    حالت من
    Badhal
    Array

ممنونم از حمید خان و امیر جان
    یعنی این که من مثلاً ماهی 27 تومن میدم و با سرعت 19 مگ دانلود میکنم.این تو ایران امکان پذیر هست؟؟؟
    بعد این وی پی اس فقط برای سایت ها هست یا نه منی که سایتی ندارم هم میتونم بگیرم؟؟؟؟؟
    :: این یه قانونه! هرچی کمتر در دسترس باشی ارزشت بیشتره! زیاد که باشی میره به حساب آویزون بودنت! ::

amir-speet آواتار ها
    میپسندم
    82
    تشكر شده 285 در 150 پست
    حالت من
    Mehrabon
    Array

برای تمام عموم
    نه در ایران مشکلی نداره و تحریم هم نیست
    کوروش کبیر:

8. کاربر روبرو از پست مفید amir-speet تشكر کرده است.

SiNa MaRi آواتار ها
    میپسندم
    500
    تشكر شده 603 در 289 پست
    حالت من
    Badhal
    Array

طریقه خریدش چجوریه امیر جان؟؟؟
    بعد این فقط برای دانلود و آپلود هست یا نه برای وب گردی هم استفاده میشه کرد؟؟؟

amir-speet آواتار ها
    میپسندم
    82
    تشكر شده 285 در 150 پست
    حالت من
    Mehrabon
    Array

ببین سینا جان
    بستگی به رم سرورت داره.مثلا اگه رم 4 گیگ بگیری میشه براحتی مرور کرد که فک کنم ماهیانه بشه چیزی حدود 200 تومن یا بیشتر.اما بارم 256 که نمیشه.سرور کنده.معمولا لینک دانلود رو میگیرن و با وی پی اس دانلود میکنن و بعد اپلود میکنن تو هاست
    اینم بگم شما تمام چیزایی که دانلود کردین نمیتونین تو سیستمتون استفاده کنینا.گفتم که سرور مجازیه.مثلا بنده با داداشم رم 16 گیگ داریم ماهی 400 تومن نامحدود در ترافیک .همه کار میشه باش کرد و اکثر برنامه ها روش نصبه.سیستم عاملش هم ابونتو هست.
    سایته هایی برا ی فروش موجوده
    کوروش کبیر:

11. کاربر روبرو از پست مفید amir-speet تشكر کرده است.

SiNa MaRi آواتار ها
    میپسندم
    500
    تشكر شده 603 در 289 پست
    حالت من
    Badhal
    Array

مثلاً برای یه چیز معمولی یه سیستمی رو پیشنهاد میکنی شما؟کنده یعنی چی؟چیش کند هست؟؟؟
    من که نمیخوام دیگه جایی آپلود کنم.من فقط برای دانلود کردن میخوام.
    یعنی چی که همه چیز هایی که دانلود میکنم نمیتونم تو سیستم استفاده کنم؟؟تو سیستم مجازیی نمیتونم استفاده کنم یا کلاً تو هیچ جا نمیتونم استفاده کنم؟؟
    مثلا:رم 256 با سی پی یو 1.7 و سرعت 19 مگ در ثانیه هم دانلود و آپلود 400 گیگ ترافیک ماهی 27 تومن
    اینی که خودت گفتی چجوریه؟میزان دانلود تو یه ماه 400 گیگ هست درسته؟؟؟
    من یه چیزی میخوام که مثلاً ماهی تا نهایت 40 تومن بشه.چیز خوبی در میاد؟؟؟؟یا نه باید بیشتر هزینه کنم؟؟؟
    بعد راستی هزینه اولیه نداره.فقط همون هزینه ماهیانه هست؟؟یا نه اولش هم باید یه پولی بدیم؟؟

13. کاربر روبرو از پست مفید SiNa MaRi تشكر کرده است.

amir-speet آواتار ها
    میپسندم
    82
    تشكر شده 285 در 150 پست
    حالت من
    Mehrabon
    Array

سیستم عامل سرور مجازی، ویندوز سرور هستش.و تو ویندوز سرور هم اگه کار کرده باشین 2 چیز استفاده میشه.رم و سی پی یو
    سرور مجازی هم همینطوره.رم 256 سرعت کندی داره اما اگه شما بخواین رم بیشتری بگیرین باید هزینه بیشتری پرداخت کنین.
    ماهی 40 تومن میشه رم 1 گیگ که سرعت سیستمش خوبه
    اینکه من میگم سرور مجازی یعنی اینکه سیستم هایی تو خارج وجود داره که سرعت اینترنتشون بالاست مثل شرکت dell.و در واقع شما با پرداحت ماهیانه میاین اون سیتسم رو اجاره میکنین که با داشتن آی پی اون و یوزر و پسورد میتونین به به اون سیستم وصل شین.براختی بگم شما دارین اون سیستم رو بوسیله remot کنترل و مدیریت میکنین. پس شما هرچی دانلود کنین روی اون سیستم میره نه سیستم شما درسته؟
    در واقع این سیستم برای دانلود و آپلود استفاده میشه.
    مثلا من میخوام نسخه جدید نود رو اپلود کنم رو سایتم.خوب اول برنامه نود رو از سایت منبع دانلود میکنم به وسیله وی پی اس و بعد تبلیغات سایتمو قرار میدم و بعد اونو در هاست سایتم بوسیله وی پی اس اپلود میکنم.شما این فایل رو در وی پی اس دارین ولید اگه بخواین تو سیستم خودتون هم ان فابل رو داشته باشن حالا باید برین از هاست سایتتون دانلود کنین با سرعت اینترنت خودتون نه با سرعت وی پی اس.
    نمیدونم متوجه شدین یا نه.اما یبار کار کنین متوجه میشین
    هزینه اولیه هم نداره و فقط پرداخت ماهیانه یا سالیانه هستش
    کوروش کبیر:

15. کاربر روبرو از پست مفید amir-speet تشكر کرده است.

SiNa MaRi آواتار ها
    میپسندم
    500
    تشكر شده 603 در 289 پست
    حالت من
    Badhal
    Array

اهان امیر جان من دیگه الان کاملاً فهمیدم.من فایل رو از یه جا دانلود میکنم تو اون سیستم مجازی و از اونجا هم تو هاستی که دارم آپلود میکنم و بعد با همین اینترنت ذغالی خودم دانلودش میکنم.الان کاملاً فهمیدم.
    پس این به درد من که هاست ندارم نمیخوره.این به درد کسی میخوره که هاست دارهو میخواد فایل رو برای سایتش اپلود کنه.

ممنون از همه توضیحاتت امیر جان.دستت درد نکنه

17. کاربر روبرو از پست مفید SiNa MaRi تشكر کرده است.

+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین